Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Zbyt długo myśląc
o marzeniach tracisz
czas na ich realizację.
Łukasz Świderski

offlinekamaarek blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt ISKIERKA w IGN Projekt
34395 odwiedzin | wpisów: 15, komentarzy: 35, obserwuje: 7

Warunki zabudowy

autor: kamaarek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam wszystkich Iskierkowych ludzi pracy

Stało się wreszcie to na co czekaliśmy, z tym, że nie na tym koniec czekania. Najważniejsze jednak jest to, że można tym czasem ck... działać dalej...

Warunki okazały się być całkiem takie o jakie zabiegaliśmy... jedynym problemem może być tylko granica linii zabudowy i w tej kwestii zwróciłem się juz o zmianę, tj. przesunięcie jej o 3 metry w tył oraz wydłużenie zabudowy domu do 15 metrów..

Dowiedziałem się, że nie będzie z tym żadnych problemów i nie wpłynie na przedłużenie czasu wszelkich oczekiwań.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Tak wygląda załącznik do warunków i owa linia zabudowy, które zamierzamy zmienić..

Projekt już zamówiony tak samo jak fachowiec, który ma go adaptować. Miła niespodzianka nas z tym spotkała, jeno tylko bardziej kosztowna. Mianowicie: nasz PRO-BUD jest także geologiem więc został PROGEOLEM!!! Hura, hura, hura....  Co to zmienia?

1 Mamy coraz mniej pieniędzy ale za to:

2. Będziemy wiedzieli czy na działce nie ma piasków nośnych.... ck to znaczy

3. Zbada nam grunty potrzebne do określenie gdzie i czy w ogóle ma powstać ekologiczna oczyszczalnia... co jest konieczne z WZ

Bardzo miły Progeolem zapowiedział, że do końca sierpnia a może nawet ciut, ciut szybciej zakończy swe dzieło w zakresie adaptacji, ze wszelkimi tego konsekwencjami, tj. projektem energetycznym, wodno-kanalizacyjnym, oraz wjazdem na działkę z drogi powiatowej.

To wszystko nie wygląda jednak tak kolorowo. Umówieni, tj: imć ja, Progeol i skacowany PAN od koparko humusowej pracy, tj. KACYKOP, udaliśmy się na włości i z facjatowego rogala :-), zrobił mi się pochmur  :-(..., aż przykro....  Co było powodem? Okazało się, że te moje włości zaczynają się jakieś parę metrów dalej niż to obliczałem i w tym jeszcze nic strasznego. Okazało się bowiem, że wiąże się to z koniecznością nawiezienia sporej ilości żwiro-piachu oraz wyniesieniem fundamentów do wysokości niezłej piwnicy, o której w warunkach zabudowy jakoś NIC nie napisali bo i nic nie wnioskowali. Jest spora różnica działki do poziomu choćby wjazdu na nią.... eh... wiatr w oczy jednak dmucha...

Okazuje się, że warto takowe decyzje omówić z fachowcami, gdyż warto było o takie wystąpić, byłby problem z głowy. Zmieni to tylko tyle, że ta piwnica faktycznie będzie tylko, że zasypana.

Na ów żwir mam polecenia nawiezienia gliny, na co dopiero ma być nawieziona ziemia właściwa tj. czarnoziem. Pan Kacykop w drodze na włości zdeklarował, że ma naj, naj, naj ziemię czarnoziemną i ma wielką ochotę podarować mi ją za 400 zł.  Tyle ma kosztować jeden kurs jego dużego auta - jak ustaliłem ok. 18 tonowego. Później zapowiedział, że piasek a nawet  żwir też ma całkiem niezły i też chce za kurs 400 zł. Widać nie ma żadnej różnicy dla ów niego czy to żwir czy czarnoziem, kurs = 400 zł. i jest to najtaniej, najlepiej, najbardziej i przede wszystkim naj400 u najniego...

Będąc jeszcze na polu działki, zrezygnowałem z nie mania HUMUSA, który w kontekście zatrudnienia Kacy-Kopa był mi się bardziej spodobał i postanowiłem go jeszcze trochę pomieć...

Rekomendacja coraz bliżej, możliwość załatwienia wszystkich formalności przed jej wprowadzeniem nie możliwa!!!!!!!!!! Ciekawe jak to wszystko będzie się miało do spraw pożyczkowo bankowych? nio ale cóż, żyć jakoś trzeba.

Czas na jakieś małe wakacje... i jakiś relaks!!!!   Miłego budowania wszystkim Wam życzę i z Iskierkowym pozdrowieniem spadamy gdzieś w nieznane....

 


Komentarze (5)
Tytuł: Kiepsko
autor:ewaitomek-naszaiskiera  dodano: 2010-08-08 | 18:38:12
Niby krok do przodu a jednak dwa do tyłu:( I jak tam plany na ten rok?Chcecie jeszcze zaczynać czy czekacie na wiosnę.Urlop a co to jest bo ja już nie pamiętam he he,to znaczy niby za tydzień jedziemy do kraju na coś co się nazywa urlop ale wiadomo gdzie go spędzimy:)
autor:iskiereczka  dodano: 2010-08-08 | 21:14:41
Niestety co się polepszy to się popie... ale nie łamcie się jeszcze chwilka i już będziecie myśleli o zupełnie innych kłopotach np skąd tu wziąć stemple hihi :)
autor:lulikowo  dodano: 2010-08-08 | 22:07:16
U nas też jest spora różnica, droga jest wyżej niż działka. Fundamenty mamy na 160 cm, a jak by było więcej, to tez nic by się nie stało. Da się przeżyć :-)
Tytuł: Tyły, że hey
autor:kamaarek  dodano: 2010-08-08 | 23:12:53
Jeszcze nie wiemy jak zakończy się przekazanaie nam pozwolenia na budowę. W starostwach bywa różnie...???? Tego na 99%, na nasze nieszczęście nie da się przeskoczyć. NAjbardziej boli mnie nie to, że perspektywa rozpoczęcia wypada na wiosnę 2011 a to, że po wprowadzeniu rekomendacji znacznie będą ograniczone kredyty walutowe!!!!!!!!!!
Oczywiście będą, jednak kwestia ich przyznania oddala się od zwykłych zjadaczy chleba.....
Oczywiście chcielibyśmy ruszyć w tym roku, choć z fundamentami, tak aby osiadły na dobre.... Czas jednak pędzi a Mili Panowie w urzędach zwołują narady i radzą....
Tytuł: poszerzenie kuchni
autor:agusia-g5  dodano: 2010-08-17 | 19:37:31
Witam! Apropo pytania co do poszerzenia kuchni,to mój architekt nie miał z tym żadnych problemów. Za poszerzenie domu od strony kuchni o 0,5 m, doprojektowanie filarków i dostawienie dodatkowych okien wziął dodatkowo 800zł.